بچه آدم

۶ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

۲۵ شهریور ۹۷ ، ۰۸:۱۰

نگاه 2

"برادرم" عباس! به استقبالش برو.

"مردی" که شرمنده بود. روبروی حسین (ع) ایستاد. شبح گذشته از جلو چشمانش دور نمی شد. او بود که آب را بر حسین (ع) بست. او بود که بدن زینب (س) را لرزاند.

زیر چانه اش را گرفت و سرش را بالا آورد. جرات نگاه کردن نداشت. لحظه ای به چشمان حسین (ع) خیره شد. زمان ایستاد. و او بود که در اقیانوس بی انتهای چشمان حسین (ع) غرق شده بود.

در آن نگاه چه بود و در آن لحظات چه گذشت؟

اگر هزار بار زنده شوم و بمیرم، باز هم برای تو جان می دهم، ای تنهای مظلوم...

epsilon
۲۰ شهریور ۹۷ ، ۱۲:۴۷

نگاه 1

اگر دعوا بر سر قدرت بود، علی (ع) می توانست شرط را بپذیرد و خلیفه شود و بعدش مثل بقیه شان بزند زیر همه چیز. اما علی (ع) امام است...

او نیامده تا به نام سنت پیامبر در کاخ زندگی کند و مرکبی مجلل فراهم کند تا با اسکورتش فاصله بین مردم پا برهنه و خودش ایجاد کند. او نیامده تا نزدیکان و فرزندانش مناصب را بگیرند تا هر چه بخواهند بر سر قوم تازه مسلمان شده بیاورند.
علی (ع) می دانست که مردم بیشتر از اینکه به پدرانشان شبیه باشند، به حاکمانشان شبیه اند. وقتی حاکم و وابستگانش ظاهر اسلام را قبول کردند و باطنش را به سخره گرفتند، وقتی شروع کردند زر اندوزی و در مادی گرایی روی یهود را سفید کردند، حاصلش می شود تربیت امتی که خواستند صدای حق حسین (ع) را خاموش کنند تا بتوانند بدون عذاب وجدان در کثافاتشان غوطه ور شوند.
اما صدای حسین (ع) در امتداد تاریخ پیچید چرا که او سرچشمه فساد را نشانه گرفت. مادی گرایی، تجملات و فساد در راس قدرت. او آمد برای احیای امر به معروف و نهی از منکر.
epsilon
۱۷ شهریور ۹۷ ، ۲۲:۴۲

بسم الله

عقل دنیایی حساب گر می گوید سال دوازده ماه است. امروز که گذشت، ۱۲ ماه دیگر زمان می برد تا دوباره برسد. سیصد و خورده ای روز که هر روز ۲۴ ساعت است. تازه! روزها با هم فرقی ندارند! همه شان از واحدهای کوچکتری به نام ثانیه تشکیل شده اند! جنس شان یکی است و این ما هستیم که رویشان اسم می گذاریم.

این قرارداد رو می دونم اما این ماه همیشه وقتی از راه می رسه که باید! وقتی از راه می رسه که به شدت بهش نیازه. جنسش، ماهیتش، همه چیزش فرق می کنه... این حسین (ع) هست که می تونه حال رو خوب کنه.

سلام بر کشته اشک ها.

epsilon
۰۶ شهریور ۹۷ ، ۰۸:۱۹

نشانه

احیانا در نشانه های آخرالزمان نیامده: ملتی از ثریا به زمین آمده و "خودشان انتخاب می کنند که یک جور دیگر زندگی کنند" و فرهنگ و اقتصاد و جامعه و مذهب خود را تباه می کنند!؟
epsilon
۰۴ شهریور ۹۷ ، ۱۹:۲۲

اصن یه وضی

آمو پوشو برو آموزش دانشگاه یه نیگا بنداز! از در و دیوارش آدم می ریزه! همه ریختن اونجو می خوان مدرکشون آزاد کنن. یعنی دختر و پسر تو سر خودشون می زنن به هر نحوی شده برن. بالاتر از سیاهی که رنگی نیس.

عجیب ترش بگم برات: یکی از بچه های شریف قبل از امتحانوی پایان ترمش اومده بود پیشُم. دیدم سنش بالو میزنه. ازش پرسیدم سَنه ی چَنی؟ گفت آمو وسط تحصیل از شریف انصراف دادم رفتم حوزه. مدرسه فیضیه. برای تحول علوم انسانی! چند سالی درس خوندم دیدم نه! اینجو، جوی ما نیس. رفتم سربازی بعدش دوباره کنکور دادم برگشتم شریف. حالو دارم بَروی آیلتس آماده می شم. می دونی آیلتس چن شده؟

+ امروز حساب کردم دیدم حقوقم یک بیست و هفتم یک کارگر تو آمریکان. تازه کف حقوق کارگر رو حساب کردم. بعدش رفتم چهار دونه سیب گلاب​​ و چهار دونه هلو خریدم هشت تومن! آیلتس م شده حدود 3 تومن! مرگ بر آمریکا...

epsilon
۰۴ شهریور ۹۷ ، ۱۱:۵۸

الفاتحه مع صلوات

آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحۀ دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته، از آن خوی کوخ ‏نشینی بیرون برود و به کاخ ‏نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می‌‏شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ‏ نشینی پیدا کنند خدای نخواسته، و از این خوی ارزندۀ کوخ ‏نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم. 

آیت الله خمینی ۱۳۶۲/۱/۱. منبع +
epsilon