بچه آدم

درباره بلاگ

خواهم اندر طلبت عمر به پایان آورد
گرچه راهم نه به اندازه ی پای طلبست
(سعدی)

* این صفحه بعد از دیدن فیلم جدید، به روز رسانی می شود.

* فیلمی که تازه دیده شده در بالای بقیه فیلم ها اضافه می شود.

* این نظرات بر اساس سلیقه شخصیِ یک بیننده معمولی است.


3- فیلم "Tagاثر Jeff Tomsic- تولید 2018 - محصول آمریکا

خوشم نیومد! چند تا صحنه خنده دار داشت اما در کل طنز خوبی نبود. محور داستان هم جمله اول فیلم بود که بازم خوشم نیومد! "ما چون پیر می شیم دست از بازی کردن نمی کشیم! ما پیر می شیم چون دست از بازی کردن می کشیم!" چقدر سطحی! یه دیالوگ بامزه داشت که به پزشک توی بیمارستان میگه: "میشه یه بار دیگه سوگند پزشکی رو برام بخونی؟" و دکتره می گه: "این چیزی نیست که یه پزشک یادش بمونه!" (1397/06/10)


2- فیلم "The Imitation Gameاثر Morten Tyldum - تولید 2014 - محصول آمریکا

موضوع محوری داستان رمزگشایی دستگاه "انیگما" که نازی ها برای تبادل پیام استفاده می کردند هست. در خلال جنگ جهانی دوم توسط دانشمند انگلیسی به نام Turing ماشینی اختراع شد که فکر می کرد (در حد خودش!) و می توانست انیگمای رمزآلود را دی کد کند. این کامپیوتر ایده اولیه کامپیوتر های ماست. بخشی از این فیلم از دید کسانی است که پشت جبهه ها، تصمیم می گرفتند چه کسانی باید فدا شوند و چه کسانی نه، تا در کل پیروز شوند! این قسمت عقلانی هر جنگی بسیار تلخ هست (هرچند ذات جنگ، جهل است). اشاره ای هم به نگرش فرهنگ آن زمان به حضور خانم ها در عرصه های اجتماعی شد که به نظرم ما تازه داریم به این جا می رسیم (چقدر Clarke دختر فهمیده ای بود). بحث کسانی که ژنتیکی به همجنس تمایل دارند (نه همجنس بازها) مطرح شد که البته امروزه غربی ها به سبک خودشان این قضیه را حل کرده اند اما برای جامعه، مذهب و فرهنگ ما هنوز این قضیه مطرح نشده است چه برسد به اینکه بخواهند راه حل پیدا کنند! (1397/06/03)


1- فیلم "into the white" اثر Peter Næss - تولید 2012 - محصول نروژ و سوئد

ضد جنگ و انسان دوستانه. فاقد صحنه های جنگی و بسیار تاثیر گذار. تا کجای تاریخ باید انسان ها همدیگر را بکشند برای یه مشت اعتقادات پوچ؟ باید کتاب همه هیتلرها سوزانده شود... (1397/05/27)